Rubio Easybond on uue generatsiooni ühekomponentne parketiliim, mis tagab parketipaigaldajale muretuse. Parketiliim on mõeldud universaalseks kasutamiseks igasugustes tingimustes ja kõikide puiduliikidega. Sobilik ka OSB plaadile, aluspõrandale, täispuidust põrandalaudadele, saepuruplaadile, mosaiikparketile, mitmekihilisele parketile jt poorsetel ja mittepoorsetel aluspindadel. Rubio EasyBond sobib kasutamiseks ka põrandaküttega ruumides. Liim on unikaalne tänu sellele, et ei sisalda pehmendavaid aineid, vett ega lahusteid ja see on tugev ning elastne samal ajal. Võid olla kindel, et Rubio EasyBond parketiliim tagab tugeva ja pikaajalise nakke. Parketiliim täidab ISO 17178 standardi.

 

  • Universaalne liim kõikidele puiduliikidele
  • Vastupidav, elastne ja tugev liim
  • Ei sisalda pehmendavaid aineid
  • Kauakestev heliisolatsioon
  • Tugev, kiire ja vastupidav nake
  • Ei kahjusta lõppviimistlust
  • 0% Voc – keskkonna- ja tervisesõbralik

Tehnilised omadused

Keemiline koostis: Ühekomponentne silaan-polümeer tehnoloogia
Füüsiline olek: Pasta
Värv: Beež
Lõhn: Peaegu lõhnatu
Tihedus: 1,68 kg/m²
Viskoosus: Kerge peale kanda spaatliga
Lahtiolekuaeg: Ligikaudu 45 min (+23 ˚C / 50% õhuniiskus)
Kuivamisaeg: Põrandat võib lihvida või kasutusele võtta 12 tunni möödumisel sõltuvalt ruumi sisekliima tingimustest ja liimikihi paksusest (+23 ˚C / 60% õhuniiskus)
Temperatuur: Liimi temperatuur peab olema vähemalt 15 ˚C
Tööriistad: Liimikammid B7 – B15 – B16
Kandevõime: 2.2 n/mm², 1 mm liimipaksusega*
Kandevõime laiendus: 3.1 mm, 1 mm liimipaksusega*
Rebimistest: 11.778 N/Mmm*

                                                                                                          Kulu

 Ligikaudu 800*1,300 g/m², sõltuvalt liimihambast ja aluspinna struktuurist. Liimikammi hambasuurus peab olema valitud selliselt, et parketti maha surudes kataks liim täielikult parketi aluspinna. Kulu on ligikaudne ja sõltub suurel määral aluspinnast ja selle ettevalmistusest.

Mosaiikparkett ja traditsiooniline puitparkett: Ligikaudne kulu 800g/m² – liimikamm B7

Viimistlemata, eelviimistletud mitmekihiline parkett või 15mm täispuitparkett: Ligikaudne kulu 1,000 g/m² – liimikamm B15

22 mm paksune täispuit: Ligikaudne kulu 1,200 g/m² – liimikamm B16

Laia formaadiga täispuit: ligikaudne kulu 1,200 g/m² – liimikamm B16

 

Aluspõranda ettevalmistus

Aluspind peab olema tasane, kuiv, rasva- ja tolmuvaba ja füüsikaliselt tahke. Aluspind peab vastama standard-nõuetele. Kui aluspind ei vasta standardnõuetele, on soovituslik aluspinda töödelda esmalt praimeriga, kasutades Rubio EasyPrimer Aqua-t/ Rubio EasyPrimer 2C Epoxy-t ja/või tasandussegu Rubio EasyFlow või Rubio EasyFlow-F. Sobilikud aluspinnad (ka ruumid, kus on põrandaküte) on: tsement aluspinnad k.a. EN 13813, põrandad tasandusvaluga alates 3mm, immutatud puit, saepuruplaat, OSB plaat või plaatpõrandad vastavuses standardiga EN 1381.

 

 

Tsemendibaasil aluspinnad

Aluspind peab olema puhas.  Mõrad ja praod saab sulgeda nii:
Samm 1. Lihvi praod Lihvi pragusid kuni nad on 2 cm sügavused (üle terve prao pikkuse). Praod võivad minna laiemaks, kui nad algselt olid. Iga 25 cm järgi lõika ristipidine vahe, kuhu saad hiljem fikseerimiskruvi panna. Puhasta tolmuimejaga praod, et eemaldada kõik tolm mis võib liimi naket kahjustada.
Samm 2. Paigalda fikseerimiskruvid. Aseta fikseerimiskruvid paika. See tagab tugeva ühenduse pragunenud materjali vahel.
Samm 3. Täida praod, mõra ja fikseerimiskruvid on nüüd valmis kinnitamiseks Rubio EasyPrimer 2C Epoxy ja kvartsliiva seguga (segu 1:1)
Ettevaatust: Kui segu on liiga vedel, vajub see kiiresti prao põhja. Sellisel juhul oota 30 minutit ja seejärel jätka prao täitmist.

Anhüdreeritud aluspinnad/valatud aluspõrand: Lihvi aluspinda, et eemaldada tsemendi jäägid. Puhasta tolmuimejaga.

Glasuuritud keraamilised plaadid/vanad keraamilised plaadid: Eelnevalt lihvida, eemaldada tolm ja kasutada praimerit Rubio EasyPrimer Aqua. Parima nakke tekkimiseks tuleb plaadid eelnevalt lihvida teemantkettaga.

Puit/kipsplaat/fiiberplaat (nt. saepuruplaat, OSB-plaat, multiplex): Liimi või kinnita kruvidega plaadid aluspinna külge. Need peavad olema tugevalt kinnitatud. Kõrge imavusega plaatidel on tugevalt soovituslik kasutada eelnevalt Rubio EasyPrimer Aquat või Rubio EasyPrimer Epoxyt.

Ujuva või lahtise aluspinna puhul küsi täpsustavat informatsiooni info@finefloors.ee või info@rubiomonocoat.ee.

 

Aluspinna temperatuur: Põranda temperatuur peab olema minimaalselt 18 ˚C (põrandakütte puhul mitte üle 20 ˚C).

Ruumi temperatuur: Ruumi temperatuur peab olema 15 ˚C ja 25 ˚C vahel. Hea oleks, kui liim saaks aklimatiseeruda toa temperatuuriga ligikaudu 24 tundi ennem selle kasutamist.

Aluspinna niiskustase: Lubatud protsentuaalne niiskustase tsemendibaasil aluspindadel on 2,5% CM. Anhüdreeritud pindade puhul on see 0,5% CM. Põrandaküttega ruumides on protsentuaalne lubatud niiskusaste tsemendibaasil aluspindadel 1,3% CM. Anhüdreeritud pindadel on see 0,3% CM.

Lubatud õhuniiskus: Maksimaalselt 60%

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privacy Policy.
I Accept