Ei taha loobuda oma vanast puitpõrandast? Soovid säilitada antiikse ja kordumatu atmosfääri oma kodus?

Mõningad ideed kuidas saavutada head lõpptulemust!

  • USALDA SPETSIALISTI

Kõigepealt oleks vajalik põranda seisukorra hindamiseks kohale kutsuda oma ala professionaal. Spetsialisti vaatlusel selgub materjali tüüp ja põranda reaalne olukord. Kas antud põrandat on võimalik restaureerida või tuleks siiski otsustada uue põranda kasuks?

Enamus põrandaid on siiski võimalik taastada, kõik sõltub ainult sellest, kas rahaliselt on see mõistlik. Mõnikord tuleb vana taastamine kordades kallim.

Spetsialist võib tuvastada, et aluspõrand on ära vajunud, laagid on mädanenud või suisa katki ja põrand kriuksub (tekib puidu ja naela üksteise vastu hõõrumisest). Oluline on ka jälgida põrandalaudade seisukorda – kas lauad on katki või viga saanud? Kui pooled põrandalaudadest on kahjustatud, siis on mõistlikum teostada uue põranda paigaldus.

  • PÕRANDALE VIIMASE LIHVI ANDMINE

Kui eelnevalt välja toodud punktid ei käi Sinu põranda kohta, siis piisab laudpõranda lihvimisest ja õlitamisest. Enne kui hakata lihvima, tuleb kindlasti kõik väljaulatuvad naelapead ja tapid korralikult tagasi lüüa, et need ei jääks lihvimismasinale ette.

Lihvimiseks kasutatakse erineva karedusega lihvimispaberit. Mida tugevam lakikiht, seda tugevam lihvimispaber. Lihvimise eesmärgiks on vana ja kulunud põranda ühtlustamine ja puhastamine vanast kihist.

Esmalt lihvitakse pind jämeda lihvimispaberiga ja lihvimismasinaga diagonaalis liikudes materjali suunas , seejärel lihvitakse nurgad ja servad. Järgnevalt liigutakse piki puusüüd peenema liivapaberiga. Lõpuks võetakse lihvimiseks kõige peenema strukuuriga paber ja sellega lihvitakse ka servad.

  • LÕPPVIIMISTLUS – LAKKIDA VÕI ÕLITADA?

Suurim vahe lakkimise ja õlitamise vahel on see, et lakk moodustab puidu pinnale kaitsva kihi. Laki vastupidavus sõltub selle kvaliteedist ja kihtide arvust. Õli seevastu imbub puidu pooridesse ja kiht jääb tunduvalt õhem.

Õliga immutatud puit saavutab oma kulumiskindluse õigeaegsete hooldusõlituste abil. See ei tähenda, et lakitud põrand on hooldusvaba. Ka lakitud põrand vajab õigeid hooldusvahendeid.

Räägime lähemalt õlitamise tehnikast ja täpsemalt õlist, millega töötab FineFloors Põrandasalong. Meil on kasutusel Rubio Monocoat Oil+2C siseõli, mis sobib oma omaduste poolest puitpõrandale nagu valatult. Eriti lihtsaks teeb õlitamise tõsiasi, et õli tuleb peale kanda ühe kihina. Ja sellest ühest kihist piisab täielikult, et puitu kaitsta ja toonida ning säilitada puidu loomulikku välimust.

Meie põrandasalongis pakutav puitpõrandatele mõeldud õli on keskkonna- ja tervisesõbralik ning see sobib väga hästi allergikute ja tundlike inimeste kodudesse. Toonivalikus on 65 erinevat tooni – leia vaid omale meelepärane.

 KASUTAMINE: 

1. Töötlemata puit: lihvige pind liivapaberiga. Puhastage lihvitud pind tolmust, kõrvaldage tolmujäägid toote RMC Cleaner abil.

2. Segage kaks komponenti hoolikalt (1-2 minutit) ligikaudselt 3 osa A-d ja 1 osa B-d.

3. Kui puhastatud pind on kuiv, hõõruge sellele laiali väike kogus toodet RMC Oil Plus 2C (riidelapi, svammi või lihvimismasinaga, millele on kinnitatud beež poleerimistald). Töödelge korraga 5– 10 m2 ala.

4. Laske tootel mõni minut reageerida ja eemaldage liigne õli hoolikalt (riidelapiga või lihvimismasinaga, millele on kinnitatud valge poleerimistald) 15 minuti jooksul alates pealekandmisest. Pind peab tunduma kuiv! Töödelge samamoodi ülejäänud alad.

5. Hea ventilatsiooniga ruumis on pind kõndimiskindel 24-36 tunni pärast.

TÄHELEPANU!

Mitte mingil tingimusel ei tohi toodet lahjendada! Õliga määrdunud riidelapid võivad ise süttida. Seetõttu tuleb need pärast kasutamist ja enne kasutuselt kõrvaldamist asetada vette.