Põranda lihvimine on meile mällu sööbinud juba lapsepõlvest, kui äärmiselt tolmune ja vaevarikas töö. Kindlasti mäletad, kuidas päeva lõpuks töötegija toas valitsevalt tolmupilvest enam välja ei paistnud ja tema olemasolu võis aimata ainult masinamüra järgi. Raske uskuda, et nii hull olukord võiks muutuda nii palju, et üldse lihvimise käigus tolmu ei teki. Tegelikkuses on praktiliselt tolmuvaba lihvimine Eestis juba aastakümneid olemas olnud aga vähesed teavad seda. Täna kogub tolmuvaba lihvimine järjest enam populaarsust ja seega on paras aeg sellest lähemalt rääkida, et mida ta endast siis täpsemalt kujutab.
Sageli jääbki puitpõrandate värskendamine ja restaureerimine tekkiva tolmu hirmu taha. Tolmuvaba lihvimisega selle pärast enam muretsema ei pea! Tolmuvaba lihvimine võimaldab puitpõrandaid taastada kasvõi kõrvaltoas, ilma suuremate ümberkorraldusteta! Seega ei pea tervet elamist tühjaks tassima, vaid piisab mööbli teisaldamisest teise tuppa. Samas tuleb arvestada, et sada protsenti tolmuvaba see lihvimine ikkagi ei ole – kliendid kirjeldavad seda nii, nagu ei oleks paar nädalat olmetolmu pühitud.
Milliseid pindasid saab lihvida?
- Uus viimistlemata (puit) põrand ja muud pinnad – siin piisab nö. kerglihvist.
- Juba kasutuses olnud põrand ja muud puitpinnad – nemad vajavad täislihvi.
Mis see mulle maksma läheb?
Kuigi tolmuvaba lihvimise tööriistad on hinnalt tavalistest nö. kallimad, siis reaalselt tänapäeval see lihvimise hinnavahes suuresti ei kajastu. Vajalike seadmete kogus on kvaliteetse ja tolmuvaba lihvimise saavutamiseks lihtsalt suurem, kui tavalihvmise puhul. Tolmuvaba põrandalihvimise eripära seisneb asjaolus, et kõik lihvimiseks kasutatavad tööriistad on ühendatud tolmu koguvate seadmega. Kasutatakse kuni nelja erinevat seadet, mistõttu on tolmuvaba lihvimise protsess tavalisest küll natuke pikem, aga tulemus tänu sellele palju parem. Teiste masinate hulgas on eraldi mainimist väärt Trio. Nagu nimi ütleb on seal midagi kolm tükki. Tööpõhimõte seisneb siis selles, et seadmel on kolm iseseisvalt pöörlevat väikest lihvtalda, mis omakorda pöörlevad kas kõik koos või ka seadme suhtes. Just sellises tehnoloogias ja asjaolus, et nõnda toetub seade täistallaga ühtlaselt põrandale, peitubki iva, miks trio-lihvijaga tehtud töö tulemusena saadakse ideaalne ühtlaselt sile põrand. See viimane on siis suur lisaboonus, mis lisandub tolmuvabale tööprotsessile. Lisaks on eraldi seadmed äärte ja nurkade lihvimiseks, mis on samuti ühendatud tolmuimejaga.
Kui palju seda tolmu siis ikkagi tekib?
Kuna inimeste tolmutaluvus on äärmiselt erinev, siis FineFloorsi inimesed ise armastavad öelda, et tegemist on praktiliselt tolmuvaba lihvimisega. 100% tolmuvabaks me seda nimetada ei saa. Üks meie klient kirjeldas väga ilusti lihvimise tagajärjel tekkinud tolmukogust – nagu ei oleks paar nädalat olmetolmu pühitud. Seega ei pea kartma, et peale põrandatöid peab tellima koristusfirma või veel hullem – hakkama vahetama tapeete ning teostama suuremaid remonttöid.
Hea teada!
Põranda tolmuvaba lihvimine:
Kasutatakse eriseadmeid, mis võimaldavad lihvimisel eralduva puidutolmu kokku koguda!
Tegevus on keskkonnasõbralik ega ohusta ka töötegija tervist!
Ei riku ruumide siseviimistlust ega interjööri!
Peale lihvimist on otstarbekas põrand viimistleda kvaliteetse puiduõliga!