Ostukorv

Paigaldus

Laudpõrandat paigaldatakse nii puidust kui betoonist aluspõrandale. Sellisel viisil saab põrandalauda paigaldada ainult põrandaliimiga aluspõrandale liimides. Liimiga paigaldades saavutab põrand maksimaalse stabiilsuse ja vastupidavuse.

Klassikalist väikese lipilist liistparketti paigaldatakse ainult parketiliimiga otse aluspõrandale. Liistparkett võimaldab luua erinevaid mustreid. Enim levinum on klassikaline inglise kalasaba aga on ka võimalik paigaldada erinevaid ruudumustreid või jääda hoopis klassikalise “laevateki” juurde.

Laudparketti paigaldatakse kahel viisil, kas liimiga või ujuvalt. Liimimine tagab materjali paigal püsimise, stabiilsust ja parema koormuse taluvuse. Ujuvalt paigaldatatakse põrandamaterjal alusmatile, mis ühendatatakse omavahel klick-süsteemidega. Sellise paigalduse eeliseks on paigalduse lihtsus ja odavam hind. Miinuseks aga, et põrand võib hakata kriuksuma ja omavahel nö. liikuma.

Suurelipiline kalasaba kogub järjest enam populaarsust. Oma olemuselt on see väikestest põrandalaudadest moodustuv suurelipiline kalasaba, mida tihti soovitame paigaldada ruumi suhtes diagonaalselt, et lisada ruumile avarust ja stiili. Eristatakse Prantsuse ja Inglise kalasaba.

Viimistletud põrandamaterjali paigalduse puhul tuleb arvestada, et see protsess nõuab täpsust ning hoolikust,  kuna materjal on juba lõppviimistletud. Lõppviimistletud materjali tuleb paigaldada nö. puhtalt, ilma liimi plekkide ja muude jälgedeta.

Viimistlemata põrandamaterjali puhul saab klient valida põranda tooni enda interjööris. Plussiks on veel see, et peale
paigaldust lihvitakse põrand üle, seega ei nõua paigaldus hoolikat puhtuse jälgimist. See annab ka väkeste vigade eemaldamise võimaluse.

Teak puidu põhilised omadused on loomulik vetthülgavus ja kõrge rasva sisaldus, mis muudavad selle ideaalseks valikuks vannitubade, duširuumide ja spaade puhul. Teak põranda paigaldusel kasutatakse kummimassi lippide vahel, et lisada veekindlust ja võimaldada puidele paisumise/kahanemise ruumi.

Põrandaliist on oluline sisekujunduslik element. Seetõttu on oluline paigaldada see vastavalt ruumi eripäradele, parimal võimalikul viisil. Liistu paigaldamisel on erinevaid võimalusi aga mida vähem jäävad näha paigalduse vahendid ja viisid, seda parem.

Võta ühendust

Kirjuta meile ning leiame koos lahenduse sinu soovile.

Telefon: +372 5694 4588

E-post: info@finefloors.ee

Aadress: Männiku tee 96G, Tallinn

Küsi pakkumist

Kirjuta meile ning leiame koos lahenduse sinu soovile.

Telefon: +372 5694 4588

E-post: info@finefloors.ee

Aadress: Männiku tee 96G, Tallinn