Eelmistes blogides on palju juttu olnud puidust ja selle viimistlusest sisetingimustes. Miks eelistada puitu? Millist viimistlusvahendit eelistada? Mis on need omadused, mille põhjal teha viimistlusvahendi valik? Kes peab oluliseks keskonnasõbralikkust, kes laia toonivalikut, kes kauakestvat kaitset.
Mis valikuid teha aga siis, kui oled otsustanud puitfassaadi kasuks ja soovid seda viimistleda? Kas ka välitingimustes on olulised samad omadused, mis sisetingimustes? Millist viimistlusvahendit eelistada? Kuidas puitfassaadi hooldada?
![]() |
![]() |
„Ära hinda raamatut kaante järgi“ – kas ikka on nii?
Mõtle.. oled raamatupoes ja valikus on mitmeid tuhandeid erinevaid raamatuid. Mille järgi sa valiku teed? Esmalt tutvud pealkirjaga, vaatad, kes on autor ja kui raamat tekitab endiselt huvi, siis loed raamatu tagakaanelt sisututvustuse. Selle järgi sa otsustad, kas soovid endale antud raamatut või ei. Sama lugu on ka fassaadiga. Oled sa näinud väliselt mõnda nii ainulaadset, stiilset või huvitavat fassaadi, et Sul tekib edasi huvi, milline see interjöör veel siis võib olla?
Selleks, et teha enda jaoks parim valik, tuleks esmaslt välja valida sobivaim fassaadikattematerjal. Enim tuntumad on puitfassaad, krohvitud fassaad ja plastikust fassaad. Tegeledes igapäevaselt puiduga, siis valiku tegemine oleks lihtne:
Puitfassaad
– Puitfassadi näol on tegemist kõige keskkonnasõbralikkuma materjaliga
– Puidul on oma loomulik naturaalne väljanägemine
– Puit on looduslik
– Puitfassaadi on lihtne hooldada
– Puidul on pikk eluiga (õige hoolduse korral kestab puitfassaad terve inimese eluea).
Millised viimistlusvahendid siis tagavad puitfassaadi võimalikult pika eluea ning kauni väljanägemise?
Kui võtta arvesse Eesti kliimat ja selle muutlikkust, siis on väga oluline jälgida, et viimistlusvahend oleks vetthülgav ning isepuhastuv. Keskkonna- ja tervisesõbralikkuse kohapealt tuleks panna tähele, et toode ei oleks kahjulik keskkonnale ja kasutajale.