Õiged plekieemaldusvahendid tagavad puitpindade pikaealisuse ja vastupidavuse!

Viimistletud puitpinna eest tuleb hoolt kanda, et see oleks ka aastate pärast ilus ja näeks välja nagu värskelt tehtud! Paratamatus on, et kasutuse käigus võivad tekkida puidu pinnale erinevad plekid. Kuidas siis nende plekkidega toime tulla? Milliseid lahendusi proovida enne, kui otsustada pindade uuesti lihvimise ning õlitamise kasuks? Kas proovida plekki kohe eemaldada? Või laste tal mõnda aega lihtsalt olla? FineFloorsi Põrandasalong selgitab, kuidas erinevate plekkidega käituda ja milliseid vahendeid tuleks kasutada, kui miski ikka eemaldamist vajab.

Pane tähele!

Rubio Monocoat puiduõliga viimistletud pinnale tekkinud plekki hõõruda ei tohiks! Plekk tuleks jätta seisma, sest ca. 80% plekkidest „ hingavad “ 2 nädala jooksul ise välja!

Paljudel meist on kodus probleeme puidust töötasapinna või põranda peale tekkinud nn. parkunud plekkidega. Tekivad nad näiteks nii – võtad külmkapist metallpurgis joogi, unustad selle tammepuidust töötasapinnale, tekib kondensvesi ja enne kui sa arugi saad, on puidu sees must rõngas. Või oled ostnud supermoodsa diivani, metallist jalgadega ning tammepuidust põrandale läheb vesi maha ja ongi mustad plekid järgi. Sellise pleki tekkeks on vaja kolme komponenti – puitu, vett ja metalli.

Rubio Monocoat tootevalikus on olemas kasutusvalmis toode Tannin Remover, mis on mõeldud happe ja vee poolt puitpindadele tekitatud plekkide eemaldamiseks. Toote kasutamine on lihtne – pihusta toodet plekile ja lase paar minutit mõjuda. Seejärel puhasta pind õrnalt niiske lapiga. Toode sobib kasutamiseks töötlemata, õlitatud või vahatatud pindadel, nii sise- kui välistingimustes.

Et olla kindel pakutava toote kvaliteedis, testisime toodet ka ise. Võimalikult reaalse olukorra tekitamiseks tegime metallpurgi korralikult märjaks, asetasime selle puitpinnale ning lasime neil omavahel reageerida. Kui parkunud plekk oli valmis, lasime enne vahendi peale pihustamist puidul täielikult kuivada. Pihustasime toodet otse kuivanud plekile ja jätsime selle reageerima. Meie loodud pleki puhul kulus pleki täielikuks kadumiseks umbes 5 minutit. Peale pleki kadumist pühkisime õrnalt pinna niiske svammiga puhtaks ning jätsime kuivama. Peale kuivamist puhastasime pinna üle tootega Rubio Monocoat Surface Care. Ei mingit lihvimist või suuremahulist mässamist, parkunud plekid on edaspidi kiiresti ja lihtsasti eemaldatavad!

⚠ Hoiatus: Kergesti süttiv! Hoiustada ja kasutada hästi ventileeritud ruumis. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privacy Policy.
I Accept

Rasvaplekid võivad tekkida nii toidu valmistamise tagajärjel köögi töötasapinnale kui ka lauale, kus hiljem toitu serveeritakse! Kuidas sellistele plekkidele reageerida?

Rubio Monocoat tootevalikus on kasutusvalmis toode Grease Remover, mis on mõeldud värskete rasvaplekkide eemaldamiseks õliga töödeldud pindadelt. Toode tuleb peale kanda kohe pärast pleki teket, sest nii ei saa rasv pinna sisse imbuda. Raskesti eemaldavate plekkide korral on soovitatav korrata seda toimingut nii mitu korda, kui on vaja soovitud tulemuse saavutamiseks.

Kasutamine: Kandke Grease Remover plekile, laske mõni minut reageerida. Pühkige riidelapi või paberrätikuga kuivaks. Loputage pinda hoolikalt kasutades niisket lappi või kasutage toodet RMC Surface Care.

⚠ Hoiatus: Kergesti süttiv! Hoiustada ja kasutada hästi ventileeritud ruumis. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Kas su puidul esineb lubjaplekke ja katlakivi? Katlakivi tekib tihti kohtadesse, kus kõrge karedusega vesi puutub kokku puiduga ja seda ei pühita koheselt ära, näiteks vannitoad ja kraanikausi ümbrused.

Rubio Monocoat tootevalikus on kasutusvalmis toode Limespot Remover lubjaplekkide eemaldamiseks õliga töödeldud pindadelt.

Kasutamine: Pihustage Limespot Removerit plekile. Lubage mõni minust reageerida ja siis pühkige riidelapi või paberrätikuga kuivaks. Loputage pinda hoolikalt, kasutades niisket lappi või puhastage pind tootega RMC Surface Care. Raskesti eemaldavate plekkidel korral on soovitatav korrata seda toimingut nii mitu korda, kui on vaja soovitud tulemuse saavutamiseks.

⚠ Hoiatus: Kergesti süttiv! Hoiustada ja kasutada hästi ventileeritud ruumis. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Soovid hoida oma põranda võimalikult kaua värskena? Parim ja lihtsaim viis hooldada õlitatud põrandaid on pesta neid naturaalse seebiga. 

Õlitatud põrandaid puhastatakse pehmeharjalise toluimeja ning seebi ja veega. Rubio Monocoat tootevalikus on õlitatud põranda regulaarseks puhastamiseks mõeldud seep Rubio Monocoat Soap, mis eemaldab põhjalikult mustuse ja rasva, ega jäta kilejat kihti ninh aitab hoida puidu loomulikku matti viimistlust. Tegu on konsentraadiga ja seetõttu on see väga ökonoomne.

Seepi kasutatakse nii põrandate hooldamiseks kui ka pesemiseks.

Regulaarne põrandapesu: Põrandat pestakse seebiveega vastavalt vajadusele vahekorras 50-100ml seepi 10l vee kohta. Optimaalne oleks lisada Rubio Monocoat Soapi põrandapesuvette 2 korda kuus.

Hoolduspesu: Puhasta põrand tolmuimejaga. Lahusta 1/4 klaasi seepi 4-s liitris vees. Kasuta kahte ämbrit: üks vee ja seebi seguga, teine puhta veega. Kasta mopp vee ja segu ämbrisse, seejärel vääna välja nii, et mopp jääks niiskeks. Pese üks osa põrandast. Loputa mopp puhtaveeämbris, vääna korralikult välja ja korda sama protsessi. Pese samamoodi järgmine osa põrandast. Jätka kuni kogu põrand on puhas. Ära jäta põrandale üleliigset vett. Kasuta alati niisket, mitte märga moppi. Ära kõnni põrandal enne, kui see on täielikult kuiv (15minutit). Hoolduspesu peaks tegema sel juhul, kui pinda ei ole hooldatud regulaarselt RMC Soapiga või soovitakse teostada põrandale hooldusõlitust.

Mis sobiks igapäevaseks puidu hoolduseks – tolmu, veini kui kergemate plekkide eemaldamiseks? 

Rubio Monocoat tootevalikus on igapäevaseks puidu puhastuseks olemas kasutusvalmis toode Rubio Monocoat Surface Care, mis on mugavas spreipudelis. Kui su töötasapind, riiul, laud vms. vajab puhastust, siis RMC Surface Care on mõeldud just selleks. Tegu on RMC Soapi lahjendatud versiooniga.

Kasutamine: Pihusta toodet pinnale, pühi ebemevaba lapiga puhtaks ja lase kuivada.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privacy Policy.
I Accept