skandinaavia stiil skandinaavia stiil

Kodukujundusest kõneldes tuuakse esile skandinaaviapärast, soovitakse näiteks skandinaavia stiilis köögimööblit või lihtsalt nenditakse, et skandinaavia stiil on moes.

Mida see stiil endast täpsemalt kujutab? Ja kuidas saab FineFloors´i põrandasalong olla abiks skandinaaviapärase interjööri loomisel teie kodus.

Skandinaavia stiil sai alguse 1950-ndatel aastatel Põhjamaades – Soomes, Norras, Rootsis, Iirimaal ja Taanis. Stiili iseloomustab lihtsus, minimalism ja funktsionaalsus. Inglise keeles öeldakse selle stiili kohta – beautiful mess.

Domineerivad heledad ning neutraalsed toonid – valge, beež, hall. Järjest populaarsemaks muutub ka heledatele toonidele tumedama tooni lisamine.

Skandinaavia stiili on kerge saavutada ja mulje interjöörist jääb samuti lihtne, hubane ja kodune. Seinale sobivad erinevad kirjutatud mõtteterad, peeglid ning pildid, mida kaunistavad imeilusad puidust raamid.

Skandinaavia stiilis elamises võib kohata palju puitu. Puit tekitab sooja ja mõnusa tunde. Ka põrandakattena võiks eelistada puitmaterjale.

Kuidas leida endale sobiv põrandamaterjal? Kui soovite heledamat puitu, siis oma olemuselt on üks heledamaid puite saar, mis sobib hästi põrandale, sest talub hästi löökkoormust. Viimistluseks sobib tugevale saare puidule läbipaistev puiduõli Rubio Monocoat Oil+2C Pure, mis kaitseb puitu ja säilitab puidu loomuliku tonaalsuse.

Kui saar pole teie lemmikute hulgas, siis alati on võimalus valida tamm, mis on oma toonilt tumedam. Heledama tooni saavutamisel tuleb samuti appi puiduõli Rubio Monocoat Oil+2C. Valikus on 65 erinevat tooni ja heledaid skandinaavialiku stiili juurde sobivaid toone leiab mitmeid.

Puiduõlid ei ole mõeldud ainult põrandale – võta oma väljakutse vastu ja värskenda ise oma vana tolmu koguv puidust tool, laud või muu ese Rubio Monocoat puiduõliga!