Ostukorv

Puiduõli, õlivaha või lakk – mis on siis ikkagi parim minu põrandale?

Oled jõudnud hetke, kus tuleb otsustada, millega viimistleda oma vastvalminud põrandat, töötasapinda või ükskõik millist puidust pinda? Kas valida õli, õlivaha või laki vahel? Ja mille järgi otsustada, et see on parim valik just sulle?

Kuulus ameerika luuletaja Gary Snider, esseist, looduskaitsja ja süvaökoloogia pooldaja, on öelnud:

„Nature is not a place to visit, it is home.“  – “Loodus ei ole koht, mida külastada, vaid kodu.”

Enam ei pea selleks loodusesse minema, et saaks tunda ennast nagu kodus. Õigete puidu viimistlusvahendite ja sobiva hooldusega on tükike loodust Sinu kodus iga päev!

Mis on õlitamise eelised lakkimise ees?

  • Õlitatud põrand on jala all tunduvalt soojem
  • Põranda õlitamine jätab puidule alles tema soojuse ja naturaalsuse. Seda tänu sellele, et õlitades ei teki puidule soojuse imendumist takistavat kihti. Põranda lakkimisel tekib puidule nö kilejas kiht, mis takistab soojuse imendumist puitu, seega ei ole lakitud pind jala all soe ega naturaalne.
  • Kohtparanduste tegemine on palju kergem. Lakitud põranda vigastamisel tuleb arvestada suure ja aeganõudva põranda restaureerimisega. Kuna lakile ei saa teostada kohtparandusi, tuleb kogu lakitud pind eelnevalt lihvida ja seejärel uuesti lakkida. Õlitatud põrandal piisab kahjustunud koha lihvimisest ja uuesti õlitamisest. Ülekatmise ega alustamise jälgi ei jää.
  • Keskkonnasõbralikkus on suurem

Enamus lakke sisaldavad lahusteid või muid ohtlikke aineid, mis laki kuivades õhus lendlema hakkavad. Sellised ained võivad tekitada allergiaid või hingamisraskusi.

Õli ja õlivaha plussid/miinused?

Mõlemal on suureks plussiks see, et puit ei kaota oma loomulikku välimust. Puidusüü jääb kenasti näha ning pind ei tundu võlts. Samuti nii õli kui ka vaha ei jäta tugevat kattekihti ning on jala all soe.
Miinustena saab välja tuua selle, et mõlemad vajaksid tekkinud plekkide korral kohest tegutsemist. Kui plekid jäävad liiga kauaks õlitatud/õlivahatatud pinnale seisma, siis lõpuks nad imbuvad puidu sisse ja siis on neid sealt juba oluliselt raskem kätte saada.

Rubio Monocoat puiduõli näol on tegemist vaha baasil taimepõhise õliga. Õli eeliseks on see, et ta reageerib kokkupuutel puidu esimeste osakestega ning piisab ainult ühest kihist – mis tähendab, et puidule ei jää kilejat kihti. Rubio Monocoat puiduõli kantakse peale ainult üks kiht ja sellest piisab täiesti, et puit saaks sobiva tooni ja vastupidava kaitse.
Aja- ja õlikulu on väike – 1 liitriga saab õlitada 30-50m2.

Õlivaha on aga üldiselt linaseemneõli baasil ja sisaldab erinevaid looduslikke vahasid (mesilasvaha, kandelilla vaha, karnauba vaha jne). Õlivaha kantakse peale mitu kihti. Tooni intensiivistamiseks võid kanda peale rohkem kihte. Õlivaha puhul tasub tähele panna asjaolu, et puidu peale kantud kihid võivad hakata palju käidavates kohtades maha kuluma ja võivad tekkida nn käigurajad. Paljud õlivahad sobivad kandmiseks ka teise õli peale.

Seega üks viimistlusvahend sisaldab rohkem õli ja teine rohkem vaha, kuigi mõlemas on esindatud nii vaha kui ka õli.

Kui Sa pole endiselt suutnud otsusele jõuda, siis vaata seda videot, mis võrdleb laki, õlivaha ja Rubio Monocoat puiduõli tehnoloogiat:

Soovid rohkem infot?

FineFloors põrandasalong pakub laia valikut kvaliteetseid põrandakatteid, tarvikuid, professionaalset paigaldusteenust ning klientide nõustamist valikute ja eelistuste osas.

Populaarsed tooted

Postitused

Küsi pakkumist

Kirjuta meile ning leiame koos lahenduse sinu soovile.

Telefon: +372 5694 4588

E-post: info@finefloors.ee

Aadress: Männiku tee 96G, Tallinn