Ostukorv

Puitpindade kohtparandus

Puitpindade kohtparandus – mida on vaja teada?

Palju on küsitud, kas Rubio Monocoat puiduõliga õlitatud pinda saab kohtparandada ja kui saab, siis kuidas seda teha?

On üldteada, et kõike, mida kasutada, kulub. Võibolla on ka Sinu puitpõrandal, töötasapinnal, trepil või mööblil mõni koht, mis on eriti suure kasutusega või saanud kannatada ning selle tagajärjel on õlitatud puidu pinnale tekkinud kulumiskohad, kriimustused või muud pinnakahjustused. Enam ei ole vaja kogu pinda üle lihvida ning õlitada. Sõltuvalt puitpinna üleüldisest olukorrast ja kasutuseast on kohtparanduste tegemiseks 2 varianti:

1. Üleüldisel pinnal on säilinud õli kaitsekiht – piisab ainult kohtparandusest

  • Lihvi kahjustatud koht liivapaberiga – kasuta karedusi sellises järjekorras 80, 120, 150 – võimalusel lihvi piki puusüüd
  • Puhasta pind tolmust
  • Kui algsel õlitusel tehti puitpind veega eelnevalt puhtaks ja lasti kuivada, tee seda ka seekord
  • Kasuta kohtparanduse tegemiseks sama tooni õli, millega on viimistletud kogu pind
  • Sega õli korralikult läbi
  • Kanna õli kahjustatud koha peale svammi või kuiva puuvillase lapiga
  • Pühi üleliigne õli maha kuiva puuvillase lapiga
  • Kõik õliga kokku puutunud töövahendid leota enne ära viskamist veest läbi

2. Üleüldine pind on kaotanud oma kaitse – kohtparandus + hooldusõlitus

 

Toimi samamoodi kohtparanduse tegemisel. Seejärel jäta parandatud pind kuivama 24-48h!

Hooldusõlitus põrandal masinaga – Rubio Monocoat Soap + Rubio Monocoat Universal Maintenace Oil

Põranda hooldus saab alguse põhjalikust hoolduspesust, mida teostatakse õlitamismasinaga. Pesuainena kasutatakse toodet Rubio Monocoat Soap. Põhjalik hoolduspesu on oluline selleks, et saada kätte kogu mustus puidu ja selle pooride seest. Kui põrandapind on pestud, kuivatatakse see vett imeva tolmuimejaga ja poleeritakse üle, et pind oleks võimalikult kuiv. Hoolduse tegemiseks kasutame Rubio Monocoat hooldusõli Universal Maintenance Oil. Tegu on universaalse hooldusõliga, mida kasutatakse puitpindade kaitseks ja värskendamiseks. See sobib ka nende pindade hooldamiseks, mille viimistlemiseks ei ole kasutatud Rubio Monocoat õli. Lisaks sobib see ka lakitud pindade hooldamiseks, mille kattekiht on hakanud pragunema. Rubio Monocoat hooldusõli kulu on minimaalne – 0,5 liitriga saab õlitada ca 75-100m2, sõltuvalt puidu tüübist ja selle ettevalmistamise viisist.
RMC Universal Maintenance Oil hooldusõli on saada viies eritoonis: Pure, White, Grey, Brown ja Black. Tänu sellele saab musta värvi viimistlusega põranda ka hooldada musta värvi hooldusõliga. Tooniga õli tasub valida siis, kui põrandasse on tekkinud kraapsud ja puit on õli alt välja tulnud – siis aitab tume õli tumedas põrandas need n-ö peita. Õliga põranda katmiseks kasutatakse poleerimismasinat, millega on õli kandmine põrandale põhjalikum. Õli peale kandmiseks kasutatakse valget poleerimistalda. Peale põranda õlitamist lastakse õlil puiduga 5-10 minutit reageerida ja seejärel eemaldatakse üleliigne õli poleerimismasinaga, kasutades puuvillast rätikut ning poleeritakse valge poleerpadjaga üle.

Hooldusõlitus põrandal käsitsi – Rubio Monocoat Soap + Rubio Monocoat Universal Maintenace Oil

Kodustes tingimustes hooldusõlitamist teostades on soovituslik pesta põrandat tootega RMC Soap, kasutades selle jaoks kahte eraldi veeämbrit – ühes ämbris seebivesi, teises puhas vesi. Kui põrand on korralikult pestud, tuleb lasta sellel kuivada. Kui teostate hooldust käsitsi, kandke õli põrandale puuvillase riidelapiga. Korraga on soovituslik töödelda 2-4m2 suurust ala. Kõik pinnad tuleb 15 minuti jooksul kuiva, ebemevaba lapiga üleliigsest õlist puhastada. Hooldatud põrand on kuiv ja kasutusvalmis umbes 24 tunni möödudes.

Hooldusõlitus puitpinnal käsitsi – Rubio Monocoat Surface Care + Rubio Monocoat Universal Maintenace Oil

Puitpind pesta RMC Surface Care’iga. Kui pind on korralikult pestud, tuleb lasta sellel kuivada. Kandke õli põrandale puuvillase riidelapiga. Korraga on soovituslik töödelda 2-4m2 suurust ala. Kõik pinnad tuleb 15 minuti jooksul kuiva, ebemevaba lapiga üleliigsest õlist puhastada.
Hooldatud pind on kuiv ja kasutusvalmis umbes 24 tunni möödudes.

Soovid rohkem infot?

FineFloors põrandasalong pakub laia valikut kvaliteetseid põrandakatteid, tarvikuid, professionaalset paigaldusteenust ning klientide nõustamist valikute ja eelistuste osas.

Populaarsed tooted

Postitused

Küsi pakkumist

Kirjuta meile ning leiame koos lahenduse sinu soovile.

Telefon: +372 5694 4588

E-post: info@finefloors.ee

Aadress: Männiku tee 96G, Tallinn